Old website — for up-to-date microsite click on zby.cz below

Cybook Odyssey Frontlight HD

cybook-odyssey-hdfrontlight-darkeng-733x800

Slovník

Po dlouhém výběru jsem nakonec pořídil tuto čtečku a po prvním dni jsem velmi příjemně překvapen. Rychlost otáčení stránek jsem vyhodnotil jako už přijatelnou, ale takové věci jako funkční real-time scrollování jsem opravdu nečekal. Příjemně potěšilo i procházení knihovny po adresářové struktuře, nebo třeba noční režim. Jedinou nevýhodou je absence vyhledání, ale jak správně někdo poznamenal, je to jen věc, kterou by člověk u čtečky opravdu hledal, ale asi ne příliš využil.

Další moc fajn věcí pro čtení v cizím jazyce je zabudovaný slovník, výrobce nabízí pouze anglický výkladový Websterův (1912), který je sice obsáhlý, ale  trochu archaický :-) Hned na první dotaz v googlu pak vyskočila diskuse, kde někdo napsal konvertor z free slovníků stardict. Po troše zápasení se mi povedlo slovník zprovoznit.

Zde můžete stáhnout přímo ze čtečky anglicko-český slovník:
==>> en-cs.dict.install (3 MB)

Pár poznámek:

 • Cybook zřejmě nabízí slovník dle jazyku knihy a jazyku čtečky. Ovšem když nahraju i ten anglický výkladový, už mi ho to nenabídne.
 • Cybook načítá slovníky hned po odpojení USB či stažení, netřeba ho nějak dále přesvědčovat.
 • Postup výroby slovníku:
  • zabalení do ZIPu a pojmenování “en-cs.dict.install”
 • Pokud máte zájem o jiný slovník, zkuste dole poprosit :)

Dismantling Cybook Odyssey

img_20140306_151241img_20140306_152306Take an old credit card and push it between the rear ruberized cover and the front black matte cover. There are several latches which have to be clicked away. After that the front cover can be removed.

To put it back together, just click the cover back in place.

2 komentáře k “Cybook Odyssey Frontlight HD”

 1. Jana says:

  Ahoj všichni, koupila jsem Cybook Odyssey 2013 Edition před necelými 14 dny a chystám se ji zítra vrátit. Až teď jsem narazila na tuhle stránku - možná mi budete moct poradit, a vracet tudíž nic nebudu muset. Čtečku jsem kupovala, abych mohla pohodlně číst cizojazyčnou literaturu (EN, GE). Ale žádné slovníky ve čtečce nejsou, ani francouzský, ani žádné knihy. Což o to, ráda doinstaluji - jenže nic nefunguje. Předně nevím, jak slovník instalovat - žádná složka Dictionaries (jak jsem se v nějakých radách dočetla, že se tam má stažený slovník nainstalovat) ve čtečce není. Vytvořila jsem ji, ale nic. Když čtu a poklepu na nějaké slovo, otočí se mi stránka nebo se otevře menu. Máte pro mě nějaký tip? Budu moc vděčná!

 2. Ahoj,

  posílám odpověď i na mail. Slovník je potřeba stáhnout přímo pomocí čtečky (přes wifi+prohlížeč) a on se ti sám na instaluje do složky D:\Dictionaries - takhle si můeš nainstalovat i ty výkladové co tady taky někde odkazuju.

  Jo a ještě hodně připravených slovníků je na http://www.ebook-ctecky.cz/forum/viewtopic.php?f=43&t=337

  Pavel

 3. Franta says:

  Dobrý den
  asi jsem dement, ale pomocí Vašich odkazů se mi nepodařilo slovník do čtečka dostat tak aby fungoval. Na dalším foru jsem četl jak to funguje, ale tento odkaz je již neplatný. Mohl bych požádat o radu nebo podrobnější postup jak docílit toho, že bude slovník funkční. Bohužel ani pomocí wifi se mi to nepodařilo. Díky Straka

 4. Pokud jste postupoval dobře, připojte cybook k počítači a podívejte se, jestli složka Dictionaries obsahuje “en-cs.dict”. Pokud ano, slovni již je funkční, ale překládá pouze knihy označené jako anglické v případě že uživatelské rozhraní je přepnuté do češtiny.

  Jazyk EPUB knížky lze nastavit třeba přes program Calibre, nebo roz-zipováním a editací obsahu (nastavit <dc:language>en</dc:language>).

Napiš komentář

Pokud máš co říct, napiš svůj názor nebo komentář. Případně se neboj opravit chybu na stránce nebo jakoliv sám přispět.

(c) 2008 Pavel Zbytovský — for updated microsite see www.zby.cz