Old website — for up-to-date microsite click on zby.cz below

TrekBuddy pro Geoget

screen1Napsal jsem si vlastní exportní makra pro Geogeta. Jedno SIMPLE a druhé FULL pro výpis s úplnými listingy, podobné též výstupu z geogpxcleaneru.

 • Kešky mají na začátku názvu symboly “?” pro mysterku, “×” pro multinu a “:” pro další typy keší, tradičky nemají žádný prefix.
 • Waypointy se vypisují přehledně odsazené
 • Na konec LongDescription přidá logy
 • Hint ukáže přehledněji na začátku
 • Po přepnutí režimu zobrazení (zkratkou hvězdička+nula) se kešky ukáží jako první písmenko typu a obtížnosti. Waypointy se nezobrazí vůbec.
 • Díky odstranění přebytečných znaků je menší velikost.
 • Vycházel jsem z makra gpxpq.gge.pas, celé mé makro uvolňuji k volnému použití, šiření i editaci jako Public domain.

Geoget je velmi kvalitní český free program na správu kešek. Když si stáhnete PQ celé České republiky, je pak velmi snadné provádět různé všemožné exporty.

SIMPLE makro pak exportuje klasické waypointy. Zjistil jsem, že můj telefon takhle zvládne zobrazit i 10 000 wpt, tedy všechny tradičky v čechách. A load trvá zhruba půl minuty (též sort by distance).

Název pro disabled mysterku je typu:
<dis>?Honzova Mysterka      <GC1234>   Hint: abcd“,
komentář (přepnutelný opět hvězdička + nula) pro Unknown Small 1.5/2 typu:
US1.52

Ke stažení FULL i SIMPLE

trekbuddy-full, trekbuddy-simple

Ukázkově vygenerovaná jedna keš FULLem. Mapy v ukázkách (c) Openstreetmap.org, staženo přes Mobac. Pro keškování doporučuju.

Soubor je třeba uloži do <geoget>\distdata\ (typicky C:\Program Files\GeoGet\distdata\), nebo lépe do složky <data aplikací>\Geoget\distdata\

Pro nového TREKBUDDYho je pro FULL export lepší  exportní skript na stránkách Geogetu od PetraX.

2 komentáře k “TrekBuddy pro Geoget”

 1. Honza says:

  Zdravím odborníky. Mám dotaz - díky všem dotazům na netu se mi podařilo rozchodit na nokii 5130 mapy+trekbuddy. Mám jediný problém, pokud mám zjednodušený export GPX nejsou tam hinty, ale zase se do mobilu vejde třeba 400 bodů k zobrazení na mapě. Pokud mám rozšířený GPX o listing a hinty a vše, tak jen 20 bodů. Pokud je víc bodů, tak java spadne na out of memory. A tedy ten jednoduchý dotaz - navíc k první variantě mít jen hint (např. v komentáři) ? Nikde jsem nic nenašel. Díky moc. H.

 2. Nazdar,

  díky moc že píšeš. Máš velký štěstí, protože zrovna před týdnem jsem se neplánovaně dostal do oblasti, kde jsem kešky neměl stažený, tak jsem se jal jednat. A udělal jsem právě optimální export pro SIMPLE GPXky. Překvapilo mě, jak to trekbuddy zvládal dobře.

  Jinak s autorem TB jsem diskutoval kompletně předělaný systém čtení listingů tak, že se nebudou tahat do paměti. Takže všichni stahujte aktuální verzi! :)

Napiš komentář

Pokud máš co říct, napiš svůj názor nebo komentář. Případně se neboj opravit chybu na stránce nebo jakoliv sám přispět.

(c) 2008 Pavel Zbytovský — for updated microsite see www.zby.cz