Old website — for up-to-date microsite click on zby.cz below

Manuál - podrobnosti

Gangs - tři gangy, za zneškodnění $50000

alive-58-22-gangsDo města byly přidány tři gangy, jmenují se podle aut:

 • gang Detective Lassiter Special Investigations
 • gang Silver Fletcher ženské
 • gang Běžného Lassiteru Small Time Crooks

Napadnou vás v těch nejnečekanějších místech, kdy to nejméně očekáváte. Přípraví se na vás a budou vás honit ve svých autech, pokud vás zatihnou bez auta sami si nějaké ukradou a do smrti vás nepřestanou honit. Za zničení každého gangu dostanete $50000 (čtyřčlenný gang). Není to sice nejjednoduší cesta jak přijít k penězům, ale rozhodně ta nejakčnější. Především si hráči musí vymyslet strategie a plány jak gang zneškodnit, protže běžné zbraně na ně namají účinek!! Naštěstí někdy můžete očekávat že vám pomůže týpek prodávající auta nebo nějací bodyguárdi, potom si třeba můžete zdáli dívat na tento dokonalý masakr.

alive-44-45-hailHail Gangster Bodyguards - Za $55000 za vámi budou jezdit a pomáhat

Můžete si najmout Gangsterské auto (černý buick), které zrovna jede kolem, tím že zahvízdáte - klávesa K. Tím že si najmete auto, se vám zpřístupní možnost najmout si další dva gangstery na zadní sedačky (najdete je v Hobokenu u Salieriho skladiště) - $25000.

Můžete jim dávat rozkazy stejně jako ostaním bodyguárdům (počkej tady, následuj mne,..)

Běh jako Speedy Gonzales

denní jízda, na takovém divném náměstí blízko nápisu WORKS QUARTER (na mapě ve hře)

alive-speedy

Mimozemského alchymistu uvidíte ožralého pod jeho létajícím talířem, na kterém jsou nápoje (flašky a skleničky). Když jdete s Tommym k nápojům a dáte klik pravým tlačítkem, Tommy si vezme jednu sklenku vína a napije se ufonského lektvaru.

Pokaždé když vypijete jeden nápoj, z účtu je vám odebráno $25,000. Ukáže se vám animace jak kolem ufounka tancují vaše peníze.

Po vypití lektvaru, tedy asi 30 vteřin poté, Tommy dostane bolest břicha, spadne na zem. Zanadává si (pronesením „Ahhh shit!”) a dostaví se i efekt opití se… obrazovka se začne kolíbatm, zvětšovat a zmenšovat se, létat z rohu do rohu (stejně jako když se Tommy napije na misi s padlovací loďkou.

Jeden lektvar způsobí Tommymu nevolnosti na jednu minutu, když vypije druhý tak dvě minuty, atd….. bude mu blbě tolik minut kolik si koupil lektvarů.

Dále tedy jeden nápoj zajistí Tommymu „zapnutí” super schopností na pětkrát. Efekt je násobitelný, tzn. že po vychlastání dvou nápojů bude moci zapínat 10krát, atd. Znamená to tedy, že jedno zapnutí stojí $5000, ale kupují se po pěti.

DŮLEŽITÉ… Pro použití superschopností musíte přiřadit (assign) druhou (secondary) klávesu pro běh/chůzi (Walk/Run) v nastavení ovládání (Control settings). Dobrá je například levá klávesa s windowsím logem.

Pro aktivování super-schopností zmáčkněte jednou klávesu, kterou jste si zvolili pro tuto funkci - na obrazovce se objeví slovo Rychle (Faster).

Pro deaktivace opět stiskněte(spíše podržte) tuto klávesu.

Micro Cars - zmenšené modely aut, lze v nich vyvolat VIPs

alive-86-43-micro

Poradí někdo s těma autíčkama pls jak se k nim dostat přes ten plot????:(

Zkoušel jsem to asi půl hoďky a nepovedlo se mi to. Navíc když se jede přes Works Quarter, tak po tobě jdou nějaké dámy s brokovnicema v Silverfletcheru. Povedlo se mi toto: dej si superběh a pomalinku se rozejdi k tomu dřevěnému plotu, když to přeženeš, tak ten plot přeskočíš a po chvilce dopadneš. To samé jde na úplně severním konci ulice přes živý plůtek. Podle mě by to tudyma šlo, ale každý pokus, kdy to přeženeš, tak se pádem zabiješ. :)

Port mission - předělaná mise v přístavu

Celá nová mise v přístavu nahrazuje tu v Bastard se štěstím. Cílem je zneškodnit Morella a jeho lidi, při úspěchu dostanete milion dolarů. Takže vejděte v denním módu do přístavu nebo si zahrajte zmíněnou misi.

Tato mise je úplně jiná než ta originální. Samozřejmě najdete snipery, ale vaše zbraně jsou dost omezeny, takže v jejich používání buďte efektivní, jinak misi nedokončíte. Hodí se být hodně dobrým v používáním sniperky. Originální lekárničky zůstaly kde jsou.

Teleporty - když vejdete do teleportu (kouřící), přenese vás to jinam. Můžete vyjít pryč, nebo zůstat a nechat se odnést dál. Je jich celkem 12 a přenášejí náhodně. Pokud do teleportu kdokoliv nabourá autem, přestane fungovat.

Fontána zdraví - podle manuálu je schována někde v přístavu. Když si Tommy stoupne do proudu vody zdraví se mu doplní na 199.

Vatry - když Tommy proběhne zkrz jeden ze tří ohňů, začne běhat 1 minutu super-rychlostí.

Micro-Black Metal 4WD - normální microauto, ale stejně ničivé jako to velké

2 komentáře k “Manuál - podrobnosti”

 1. zdepe says:

  jak je tam mise pristav jak mam nasednout do toho mini black metalu?

 2. admin says:

  netuším, ale mohla by to být “secondary button” pro nasednutí do auta?

 3. zdepe says:

  admine ja ale newim co to je ten VIZ MANUAL?a navic nevim admine jak mam se stat policistou kdyz vejdu do budky a hraju v EAX.a je lepsi kdyz pises v manualu nez v tom alive mod.ale ja tam mam velkeho mimozemstana a velke ufo a na obrazku jsou male…
  ..

 4. zdepe says:

  Jo a jak jdu treba k tem mimozemstanum tak ja jdu k ufu a mi se ani action button neobjevi!

 5. zdepe says:

  a nevim co to je secondary a assign

 6. admin says:

  Ten “viz manuál” je ten textík nahoře. Já jsem hrál snad vždycky za EAXe a běh mi fungoval až potom co jsem přiřadil druhou klávesu pro “běh/chůzi”. Normálně v nastavení “Ovládání”.

 7. zdepe says:

  a kde textik na hore?

 8. zdepe says:

  ale nechápu toto co jsi mi napsal:”běh mi fungoval až potom co jsem přiřadil druhou klávesu pro “běh/chůzi”. Normálně v nastavení “Ovládání”.toto fakt nechápu..jo a už vůbec nechápu ten český manuál..tak bych prosil aby si mi ty poradil.dík.

 9. admin says:

  Když vyscrolluješ na vršek této stránky (třeba pomocí klávesy PageUp), tak třetí nadpis je “Běh jako speedy..”, tam najedeš informace jak na to. Když pročteš ten odstaveček pod tímto nadpisem, tak se tam mluví o nutnosti přiřazení “druhé klávesy”. tzn. ve hře dáš Esc, vybereš Ovládání, potom vybereš dole Chodec(asi), a v levém sloupečku je primární klávesy, v druhém sloupečku je sekundární (druhá). Klikneš na okénko a přiřadíš novou klávesu pro položku běh/čhůze.

 10. zdepe says:

  jakou chcu ja vim ale jak to mam v té hře ovládat? jo a díky za rady moc mi to pomohlo ja jsem vůbec nevědděl co s tím..

 11. admin says:

  Teď úplně nerozumím, ale předpokládám, že se ti povedlo nastavit ta druhá klávesa. Potom když si zapneš save EAX, nahraješ hru “Jízda”, tak zmáčknu chivlku tu klávesu, kterou jsi nastavil a mělo by se ti to přepnout do módu super-běhu. A díky za díky ;-)

 12. zdepe says:

  jo a jako když já sednu do toho mafiánského auta a jedu k té budce (budka je blízko čerpací stanice)no tak ja jdu do té budky a mi se tam neobjeví action button. proč?

 13. zdepe says:

  jo jej sory ja jsem taky teď úplně vedle..:)

 14. zdepe says:

  a tu klávesu můžu držet jako klidně kde chci?(myslím třeba na tom parkovišti?)

 15. admin says:

  teď mluvíš o něčem jiném, povedlo se už ten super-běh?

  Co se týče Action buttonu, tak nevím. Zkus jinou budku.. viz mapa ve hře.

 16. zdepe says:

  a tu klávesu můžu držet jako klidně kde chci?(myslím třeba na tom parkovišti nebo klidně u salieriho baru?)

 17. zdepe says:

  počkat , počkat ja jsem se teď úplně zamotal:d

 18. zdepe says:

  já tě nechápu…já se musím napít toho nápoje a až pak to půjde?ten super-běh?

 19. zdepe says:

  máš icq? psali bychom si to přes to né?

 20. zdepe says:

  prosím poraď

 21. zdepe says:

  já se mam stát speedym jako v EAX v tom save co už to tam je uložené?ale ja newim jak..ja vim že si mám přepnout v tom secondary WALK/RUN jo to mám ale nevím jak dál..a řekni mi jestli v normální jízdě, nebo v tom EAX v tom savu?!….

 22. zdepe says:

  a prosimtě dej mi tvoje icq, protože tak to bude rychlejší než tady!.

 23. zdepe says:

  a jestli mi chceš říct že mám jít k tomu ufu tak jdu ale je tam velký mimozemšťan a velké ufo a není ožralý a je velký jak ten červený plot

 24. zdepe says:

  já se mam stát speedym jako v EAX v tom save co už to tam je uložené?ale ja newim jak..ja vim že si mám přepnout v tom secondary WALK/RUN jo to mám ale nevím jak dál..a řekni mi jestli v normální jízdě, nebo v tom EAX v tom savu?!….

 25. admin says:

  Hele, já tu hru ani teď nemám nainstalovanou, tak to nemůžu/nemám čas zkoušet. Fungovalo mi toto: zvolím profil EAX, naloaduju hru Jízda, podržím kdekoliv (ulice/auto/místnost) tlačítko, které jsem si dříve nastavil pro Run/Walk a najednou se mi začne kouřit od nohou a běhám rychle jako speedy.

  ICQ nejde, sorry… stejně online bývám tak jednou do týdne. Jestli chceš můžme psát přes mail, ale to je pro tebe asi stejné.

 26. zdepe says:

  Můj mail: zdepe@email.cz Všechno malým, tak jak jsem to teď napsal..Jo a já myslím jako mám dát v EAX tu savnutou hru?,nebo normální Jízdu.A když dám normální jízdu, tak ja mam WALK/RUN nastavený na ()primary-left shift()a secondary na(right shift()a jak držím ten right shift tak nic není..Nic se nestane..A když si dám tu savnutou hru v EAX a dám to samé tak se taky nic nestane..A víš jak je ()CAPS LOCK()No tak to mám že jak ho zmáčknu tak mi to chodí pomalu..A když ho zase zmáčknu,tak to zase chodí rychle..Ale to asi nemá vliv..A mám to dobře nainstalováno!!

 27. zdepe says:

  Píšou toto:Pro aktivování super-schopností zmáčkněte jednou klávesu, kterou jste si zvolili pro tuto funkci - na obrazovce se objeví slovo Rychle (Faster).No ale žádný faster ani rychle se mi neobjevilo?!…

 28. zdepe says:

  jo už všechno funguje ale jenom ve freekrajina nikde jinde jak zmačknu ve freekrajina to co jsem si nastavil tak to běhá jako speedy ale v normalnim meste ne!!jakto?

 29. zdepe says:

  jo uz vsechno jde ale vsude krome mesto-den jakto?:

 30. zdepe says:

  jjo a jak jsou ty miniauticka tak kde ony jsou za jakym plotem?

 31. baguvix7 says:

  hej jak si mam dat superschopnost letat ????

 32. M252S says:

  kde najdu Fontánu zdraví??? prosím od pověste

 33. tommy says:

  jak se mam přemněnit na poldu

 34. Zajedeš do určité telefonní budky (která co dělá je vyznačené na mapě) a po zaplacení $2000 se ti změní postava - není ale zaručeno, že to bude polda. :)

 35. rejdo9544 says:

  Mrkněte na moje video, na kterém najdete jak najít microauta a jak vyvolat VIP efekt.

 36. rejdo9544 says:

  Mrkněte na moje video, na kterém najdete jak najít microauta a jak vyvolat VIP efekt. Mafia-Alive mod v.16 part.2
  Na http://www.youtube.cz

 37. Super, díky za perfektní videa - zde je přímý odkaz na youtube - kliknout

 38. rejdo9544 says:

  Mrkněte na moje video, na kterém najdete kde hledat fontánu. Mafia-Alive mod v.16-přístav
  Na http://www.youtube.cz

 39. zdepe says:

  tyvole, ja jsem byl pekny dement pred 10 lety :D:D:D

 40. admin says:

  Hehe, a já jsem byl fakt trpělivej :D Docela vtipný se takhle potkat po 10 letech.

 41. zdepe says:

  To máš pravdu, a je krásné vidět své vlastní chování ve 12 letech :D Je to něco k pozorování.

Napiš komentář

Pokud máš co říct, napiš svůj názor nebo komentář. Případně se neboj opravit chybu na stránce nebo jakoliv sám přispět.

(c) 2008 Pavel Zbytovský — for updated microsite see www.zby.cz